Codziennie brała zimny prysznic. Już po tygodniu jej samopoczucie i zdrowie znacznie się poprawiło.

Sama myśl o prysznicu pod zimną wodą wywołuje ciarki na skórze. Z pewnością nie jest to najprzyjemniejsza forma kąpieli, ale jest zalecana przez lekarzy. Pewna trenerka postanowiła zatem sprawdzić, czy faktycznie zimny prysznic będzie miał wpływ na jej zdrowie. Już po tygodniu ujrzała pewne zmiany!

Wyzwanie

Trenerka i promotorka zdrowego trybu życia, Gina Florio, już od dłuższego czasu stara się pomóc innym w zmienieniu swojego życia. Na swoim koncie na Instagramie, gdzie jest obserwowana przez ponad 37 tysięcy osób, dzieli się swoimi radami oraz motywuje innych do działania.

Jest to kobieta, która lubi stawiać sobie wyzwania, a więc prysznic pod zimną wodą stał się dla niej idealną okazją, aby sprawdzić swoje możliwości.

Wszystko zaczęło się od rozmowy z przyjacielem, który zdradził, że już od lat bierze prysznic pod zimną wodą. Na początku Gina była zszokowana, ale kiedy usłyszała, że taka forma dodaje energii i pobudza do pracy, to zdecydowała się to sprawdzić.

Zimny prysznic

Jak to robiła? Oczywiście nie da się od razu wejść pod zimną wodę, a więc Gina powoli zmniejszała temperaturę, aby ostatecznie pozostawić ją odpowiednio zimną. Sam prysznic jednak przyjemny nie był i ciężko było wytrzymać pod taką temperaturą wody.

Jedynie pozwalała sobie na mycie głowy pod ciepłą wodą. Postanowiła jednak kontynuować i już po tygodniu ujrzała różnicę. Przede wszystkim zaobserwowała dodatkową dawkę energii, a to dzięki poprawie krążenia krwi.

Na co wpływa zimna woda?

Sama energia i poprawa krążenia krwi to nie wszystko! Dzięki zimnym prysznicom kobieta zaczęła być weselsza i do wszystkiego podchodziła z większym entuzjazmem.Poprawie również uległa jej skóra. Przede wszystkim zimna woda chroni naszą skórę przed zanieczyszczeniami oraz reguluje stopień jej przetłuszczenia.

Nie da się ukryć, że zimne kąpiele wzmacniają nasz organizm. Stajemy się bardziej odporni na zmiany temperatur. Dodatkowo nasza cera i skóra ciała ulega ujędrnieniu, a wszelkie przebarwienia znikają. Wszystko dzięki lepszemu krążeniu krwi.

Może warto zatem postawić sobie takie wyzwanie i przekonać się, jaki wpływ ma na nas zimny prysznic.

Comments

Loading...