Przez siedem dni piła sok z kiszonych ogórków. Wynik eksperymentu zaskakuje

Picie wody po ogórkach brzmi dziwnie. Tymczasem sok z marynaty zawiera wiele cennych składników i może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Blogerka przeprowadziła zaskakujący eksperyment i przez siedem dni piła sok z kiszonych ogórków.

Dlaczego warto pić wodę z pod ogórków kiszonych?

Zazwyczaj wylewamy wodę z kiszonek, tymczasem okazuje się, że ma ona wiele cennych właściwości. Nie zawiera tłuszczu ani cukru. To idealny napój dla sportowców lub osób na diecie. Regularnie spożywany sok z kiszonych ogórków może wspomagać utratę wagi.

Taki napój jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze, które opóźniają starzenie i chronią przed chorobami. Pomaga zwalczać wodne rodniki i dostarcza witamin A, C i E.


Sok z ogórków to napój fermentowany, a więc zawiera zdrowe kultury bakterii. Pozytywnie wpływa na florę bakteryjną organizmu. Jest zdrowy dla żołądka i jelit.

Ze względu na zawartość octu woda z ogórków kiszonych ma działanie odświeżające oddech.
Sok z kiszonek pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i jest zalecany dla osób chorujących na cukrzycę typu 2.

Woda z ogórków kiszonych zawiera mikroelementy m.in. sód, a więc może pełnić rolę napoju izotonicznego. Dobrze nawadnia po wysiłku fizycznym, a przy okazji dostarcza witamin. To zdrowszy sposób niż kolorowe izotoniki pełne sztucznych dodatków.

Wiele osób zauważyło, że picie wody po ogórkach pomaga walczyć ze skurczami mięśni po wysiłku.

Siedem dni picia wody po ogórkach – wrażenia i efekty

Wodę z kiszonych ogórków można spożywać na wiele sposobów, ale nasza bohaterka zdecydowała się na najprostszy. Po prostu codziennie, przez tydzień, wypijała po kieliszku. Chociaż lubi kiszone ogórki, miała pewne obawy przed rozpoczęciem eksperymentu.

Pierwszy raz był najtrudniejszy i przez 10 minut walczyła ze sobą, żeby wypić ten specyficzny napój. Smak okazał się całkiem w porządku.

Comments

Loading...