Od tygodnia piję jedną szklankę ciepłej wody na czczo. Mój organizm już mi za to podziękował.

Woda to podstawowy czynnik gwarantujący przetrwanie i życie. Z całą pewnością słyszałeś o tym nie raz i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Woda korzystnie wpływa na Twoje zdrowie i wygląd, dlatego warto ją pić.

Powyższe informacje są oczywiście jak najbardziej zgodne z rzeczywistością, ciekawostką może jednak okazać się fakt, że dodatkowe korzyści zapewnia spożywanie ciepłej wody.

Jeśli rozpoczniesz dzień od wypicia szklanki ciepłej wody na czczo, w znaczny sposób zoptymalizujesz trawienie, przyspieszysz metabolizm i przyczynisz się do szybszego usuwania toksyn z organizmu.
Możesz pić wodę czystą lub dodać do nie cytrynę bądź miętę. Pamiętaj, że Twoje ciało z całą pewnością odwdzięczy się za wprowadzenie tego nawyku.

Poniżej przedstawiamy sześć korzyści, które gwarantuje spożywanie ciepłej wody rano:

1.Detoksykacja organizmu

Wypicie szklanki wody po przebudzeniu umożliwi usunięcie toksyn z organizmu oraz niekorzystnych dla organizmu produktów przemiany materii – woda korzystnie wpływa na procesy rozkładania się pożywienia w układzie pokarmowym, a także poprawia jego pracę.

2.Zastrzyk energii dla organizmu

Każdy organizm potrzebuje od czasu do czasu przyspieszenia metabolizmu. Dotyczy to zarówno osób, które walczą z nadwagą, jak i tych, którzy nie mają tego problemu. Pomocne okazuje się picie ciepłej wody, która pozwala dobrze zacząć dzień, a także zniweluje uczucie bólu brzucha wynikające z zaburzeń metabolicznych i trawiennych.

3.Sposób na ukojenie bólu

Bóle menstruacyjne to poważny i uciążliwy problem, można je zniwelować za pomocą ciepłej wody. Woda jest także skuteczna podczas bólu głowy, poprawia krążenie, odpręża, relaksuje, rozluźnia mięśnie. Należy jednak pamiętać, by spożywać ciepłą wodę każdego dnia.

4.Wspiera walkę z nadwagą

Woda korzystnie wpływa na metabolizm, podnosi temperaturę ciała, a tym samym intensyfikuje spalanie tłuszczu. Picie ciepłej wody rano przynosi korzyści przede wszystkim osobom, które podjęły walkę z nadprogramowymi kilogramami.

5.Spowolnione starzenie

Wspomnieliśmy już, że ciepła woda przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn, czego efektem jest odwrócenie działania wolnych rodników, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób oraz przedwczesnego starzenia się skóry, która traci witalność i elastyczność. Regularne spożywanie wody rano sprawi, że skóra odzyska zdrowy wygląd, będzie gładka, poprawi się też jakość jej komórek i całego ciała.

6.Ochrona włosów

Spożywanie ciepłej wody korzystnie wpływa także na włosy – wzmacnia cebulki i wspomaga połączone z nimi zakończenia nerwowe, dzięki czemu włosy stają się bardziej lśniące i miękkie, szybciej rosną, a na skórze głowy nie pojawia się łupież.

Comments

Loading...