Już nigdy nie kupię wafli ryżowych. Oto kilka powodów dlaczego.

Jeśli dość często spożywasz wafle ryżowe, karmisz nimi swoje dzieci, bądź częstujesz nimi znajomych, warto, abyś zapoznał się z poniższym artykułem.

Wafle ryżowe to niezmiernie popularny składnik większości diet odchudzających.

Są one ogólnodostępne, to produkt bezglutenowy i są niskokaloryczne. To z pewnością przemawia za ich wielką popularnością. Wafle ryżowe stały się już dawno swoistym zamiennikiem pieczywa, który zakupić można łatwo, zawsze i wszędzie. Nawet małe dzieci często są karmione waflami przez swoich rodziców, którzy uważają je za idealną dla dziecka przekąskę.

Niemniej jednak, okazuje się, że wafle ryżowe są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia!

Donosi o tym Szwedzka Agencja do spraw Żywności, która wydała ostatnio komunikat skierowany do konsumentów wafli ryżowych.

Agencja ta przeprowadziła szczegółowe badania składu około 90 rodzaju wafli ryżowych, z których jasno wynika, że zawierają one zbyt duże ilości arszeniku. Jego dopuszczalna ilość tolerowana przez człowieka jest znacząco przekroczona w waflach ryżowych. Zbyt duże stężenie arszeniku w organizmie człowieka prowadzi do bardzo niebezpiecznych konsekwencji dla ludzkiego zdrowia.

Nadmiar arszeniku w organizmie wywołuje wiele chorób, w tym nawet nowotwory płuc, wątroby czy skóry.

Arszenik jest substancją używaną w laboratoriach chemicznych, hutnictwie, przemyśle szklarskim. Używa się go również w procesie zatruwania zęba.

Symptomami zatrucia arszenikiem są między innymi: bóle głowy, zwiększone pragnienie, nadmiar śliny w jamie ustnej, wymioty, biegunki, a skrajnych przypadkach nawet utrata przytomności. Badania wykazują związek między nadmiernym spożywaniem wafli ryżowych a zmianami skórnymi i nadmiernym wypadaniem włosów.

Comments

Loading...