Tych 5 rozciągających ćwiczeń zdiagnozuje prawdziwy wiek Twojego ciała. Sprawdź się!

To, jak młodo czujemy się duchowo, nie zawsze idzie w parze z naszym prawdziwym wiekiem, a już tym bardziej nie z tym, jak zachowuje się nasze ciało. To właśnie po nim najszybciej i najłatwiej zdiagnozujecie w jakim stanie jest Wasz organizm. Brak rozciągnięcia, zastanie, problemy z pełnym zakresem ruchu – te objawy mogą świadczyć o tym, że Wasze ciało jest w gorszej kondycji niż powinno być! Sprawdźcie się.

#1 Staw ramienny

Spróbujcie złączyć dłonie za plecami, pamiętając o utrzymaniu prostej sylwetki. Jeśli ćwiczenie przychodzi Wam z łatwością – brawo! Jeśli nie jesteście w stanie złączyć dłoni, spróbujcie chociaż dotknąć się czubkami palców.

#2 Kręgosłup

Postarajcie się zbliżyć jak najbardziej głowę do kolan. Jeśli się Wam uda – możecie być z siebie dumni! Jeśli nie, spróbujcie wersji lżejszej:

#3 Kark i obręcz barkowa

To na pozór trudne ćwiczenie wcale takim nie jest. Zanim wyprostujecie ręce i spróbujecie dotknąć nimi pięt, oprzyjcie je na biodrach. Dzięki temu łatwiej wygniecie się do tyłu.

#4 Staw biodrowy

Im bliżej kolana wyprostowanej nogi uda się Wam przysunąć głowę, tym lepiej! Nie zdziwcie się, gdy z jedną stroną ciała pójdzie Wam lepiej, niż z drugą.

#5 Staw kolanowy

Gdy uda się Wam przyjąć odpowiednią pozę, ze stopami na płasko położonymi na ziemi, postarajcie się na chwilę wznieść na palce. Powróćcie do pozycji wyjściowej i następnie ugnijcie kolana. Ponownie powróćcie do pozycji wyjściowej.

Jeśli większość z tych ćwiczeń sprawia Wam problem, to znaczy, że Wasze ciało jest zupełnie nierozciągnięte, straciło swoją zwinność i elastyczność i zachowuje się jak ciało osoby na poziomie 60-70 lat. Jeśli poradziliście sobie z pokazanymi figurami – brawo! Wasze ciało fizycznie jest rozciągnięte na poziomie 20 letniej osoby. Jeśli niektóre ćwiczenia przychodziły Ci z trudnością, inne łatwiej, wiek Twojego ciała można szacować na około 40 lat.

Pamiętajmy, rodzimy się z ogromnymi możliwościami – małe dzieci są w stanie przyjąć najdziwniejsze pozycje – są bowiem mocno rozciągnięte od urodzenia. Dopiero potem zatracamy takie umiejętności i to na własne życzenie. Dlaczego nie można tego ignorować?Jeśli zaniedbacie poziom swojego rozciągnięcia, na starsze lata możecie spodziewać się problemów ze stawami, poruszaniem się i złą postawą oraz obciążonym kręgosłupem. Wasze ciało utraci także jędrność, co powinno zmartwić szczególnie panie.

via GIPHY

Jak sobie z tym poradzić? Starajcie się, co najmniej 4 razy w tygodniu, rozciągać swoje ciało! Joga czy pilates sprawdzą się wspaniale. Wystarczy 15 minut dziennie by poczuć różnicę!

Źródło i fotografie: youtube.com

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Comments

Loading...