Nie trzymaj telefonu w tych miejscach. Może to być bardzo ryzykowne dla Twojego zdrowia

W obecnych czasach liczba telefonów komórkowych na świecie cały czas rośnie. Ciężko znaleźć osobę, która akurat nie trzyma telefonu w ręce! Jesteśmy do naszych telefonów tak przywiązani, że trudno nam wyobrazić sobie bez nich życie. Niestety. Telefony są z nami wszędzie, często nawet w kuchni czy w łazience. Ale trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla naszego zdrowia…

Wyjaśniamy, dlaczego lepiej nie ładować komórki przy łóżku. Oto lista dziesięciu miejsc, w których nie powinno się przechowywać telefonu:

1. Tylna kieszeń

Noszenie telefonu w tylnej kieszenie spodni jest z pewnością bardzo wygodne. Jednak narażamy się w ten sposób na wiele problemów. Ekrany dotykowe reagują nie tylko na palce. Nasz telefon może niechcący gdzieś zadzwonić, a my nawet tego nie zauważymy. 30 % połączeń z numerem 911 to dzieło przypadku. Noszenie telefonu w tylnej kieszenie może wpływać również na bóle żołądka i nóg. Możemy również najzwyczajniej w świecie zapomnieć o urządzeniu, a wtedy łatwo jest je uszkodzić.

Back pocket

2. Przednia kieszeń

Jeśli ktoś nie nosi torby, wygodnie jest telefon umieścić w przedniej kieszeni spodni. Nie jest to jednak zdrowe. Według badań, promieniowanie elektromagnetyczne telefonu niekorzystnie wpływa na jakość i ilość plemników u mężczyzn. Im dłużej więc mężczyzna trzyma telefon w przedniej kieszeni, tym słabsza będzie jakość plemników.

Front Right Pocket Fade

3. Telefon w biustonoszu

Medycyna nadal nie odpowiedziała do końca na pytanie, czy promieniowanie z telefonu wywołuje raka. Niektórzy naukowcy uważają jednak, że trzymanie telefonu w staniku może się przyczyniać do rozwoju tej choroby. Lepiej więc umieścić komórkę gdzie indziej.

4. Na biodrze

Noszenie telefonu w tym miejscu osłabia kości biodrowe.

Trzymanie telefonu w tych 10 miejscach jest bardzo ryzykowne. Więcej tego nie rób!

5. Ciągle przy twarzy

Bakterie z ekranu przy kontakcie ze skórą przenoszą się na nią, a promieniowanie elektromagnetyczne staje się silniejsze. Zawsze zachowuj odstęp od pół do półtora centymetra między komórką a twarzą. Najlepiej korzystaj ze słuchawek.

Addictions

6. Ładowanie

Samo ładowanie nie szkodzi zdrowiu, chyba, że jesteśmy blisko, wtedy oddziałuje na nas promieniowanie elektromagnetyczne. Zostawianie jednak telefonu podłączonego na noc do ładowania może zmniejszać wydajność akumulatora i skracać życie baterii.

Pink USB cable for smartphone

7. Zimne miejsca

Najlepiej nie zostawiać telefonu w samochodzie ani na zewnątrz, gdy temperatura spada poniżej zera. Kiedy urządzenie wraca do ciepła, różnica powoduje problemy we wnętrzu telefonu. Najlepiej jest ubierać telefon w ciepłą obudowę 🙂

snow

8. Gorące miejsca

Wysokie temperatury również są szkodliwe dla elektroniki. Lepiej więc jest trzymać telefon z dala od ogniska czy piekarnika, a w czasie upałów nie zostawiać go na długo w samochodzie i na plaży.


Fire

9. Wózek dziecięcy

Według niektórych badaczy, telefon wkładany do wózka może być przyczyną problemów behawioralnych u dziecka, takich jak nadpobudliwość czy zaburzenia koncentracji.

10. Pod poduszką

W nocy telefon świeci, kiedy otrzymujemy powiadomienia. Może to wpływać na problemy ze snem i produkcję melatoniny. Promieniowanie elektromagnetyczne może powodować również po dłuższym czasie bóle i zawroty głowy. W dodatku, zasłaniając telefon poduszką, hamujesz oddawanie ciepła otoczenie, a zdarzały się już przypadki wybuchów telefonów. Lepiej więc naładować komórkę gdzie indziej.

Comments

Loading...