Nie wyrzucaj skorupek jaj! Mają one właściwości lecznicze, o których z pewnością nie wiedziałaś.

Niemal każdego dnia wyrzucamy do śmieci skorupki jaj. Niewiele ludzi wie, że ​​jest to jeden z najcenniejszy produktów dla zdrowia i urody.

Przede wszystkim skorupka jaja jest naturalnym źródłem wapnia w łatwo przyswajalnej formie. Niedobór tej substancji prowadzi do kruchości kości, zębów, łamliwych paznokci, utraty włosów, krzywicy u dzieci.

Aby uzupełnić zapasy wapnia, proszek ze skorupek jaj ( z dodatkiem soku z cytryny i rozcieńczony w wodzie) można podawać dzieciom od 6 miesiąca życia.

Produkt jest niezbędny w leczeniu alergii, pomaga radzić sobie z zgagą, woda wapniowa doskonale alkalizuje organizm . Proszek jest również używany w kosmetologii do przygotowywania maseczek i peelingów przeciwdziałających starzeniu.

Ale, jak się okazało, nie tylko skorupka jajka może być użyta do celów leczniczych!

Błona jajeczna jest cienką, ale gęstą warstwą, która oddziela zawartość jaja od skorupki. W jajku pełni funkcję ochronną dla zarodka, a także uczestniczy w procesach wymiany gazowej.

Korzyści z błony jajka

Błona komórkowa jaj jest bogata w wapń, magnez, białko, kwas hialuronowy, kolagen, chondroitynę.

Ta kompozycja sprawia, że ​​jest naturalnym chondroprotektorem. Jest ona częścią wielu zagranicznych preparatów do leczenia i rehabilitacji stawów.

Zalecany jest także dla osób starszych jako tonik, przeciwzapalny, regenerujący suplement diety. Po miesiącu użytkowania ruchliwość stawów znacznie się poprawiła.

Jednak aby uzyskać bardziej namacalny rezultat, należy używać proszku przez dwa miesiące lub dłużej.

Produkt białkowy, jak już wspomniano, jest źródłem kolagenu , niezastąpionej substancji do utrzymania młodzieńczej skóry , włosów i paznokci. Kosmetolodzy od dawna udowodnili: zastosowanie naturalnego kolagenu daje o wiele bardziej wyraźny efekt niż stosowanie przemysłowych kremów i masek.

Możesz przygotować wodę kolagenową do zabiegów kosmetycznych . Umyj skorupki jaj, włóż je w emaliowany garnuszek i zalej wodą. Doprowadzić do wrzenia, gotuj na małym ogniu pod pokrywką przez około godzinę. Schłodź bulion i odcedź.

W powstałym płynie zwilż miękką bawełnianą serwetkę z wyciętymi otworami nosowymi i nakładaj na twarz i szyję. Trzymaj kompres przez 30 minut, okresowo ściereczkę można dodatkowo zwilżyć wodą kolagenową. Wykonaj procedurę 2 razy w tygodniu przez miesiąc. Odbicie w lustrze na pewno Cię zachwyci!

Ponadto może ona przyspieszyć regenerację zranionej skóry. Ma działanie bakteriobójcze i przyspiesza gojenie się ran.

Doskonały sposób na zadrapania, otarcia, oparzenia, ukąszenia, odciski. Szybko radzi sobie z tzw. zimnem na ustach, wysusza wypryski. Po prostu przyklej serwetkę gładką stroną do uszkodzonego miejsca i poczekaj, aż całkowicie wyschnie (około 30 minut). Procedurę można powtórzyć kilka razy.

 

Comments

Loading...