Lekarze kłaniają się przed 11-letnim pacjentem zmarłym na raka mózgu. Dziecko stało się bohaterem

Wiele dzieci marzy o byciu superbohaterami i ratowaniu tych, którzy potrzebują pomocy. 11-letni Liang Yaoyi z prowincji Guangdong w południowych Chinach był w stanie zostać bohaterem dla innych.

Walczył z rakiem mózgu odkąd skończył 9 lat, a operacje i zabiegi nie były w stanie wyeliminować guza.

Gdy zbliżał się do końca, ujawnił swojej matce, że chce, aby oddała mu narządy, aby mógł ratować życie innym dzieciom. Najprawdopodobniej przeczytał o dawce tkanek w szkole.

Widziałem wielu ludzi robiących dobre uczynki i myślę, że są wspaniali. Chcę też być wspaniałym dzieckiem „- podobno powiedział swojej matce.

Liang zmarł w dniu 6 czerwca, a lekarze byli w stanie zebrać wątrobę i nerki, które z powodzeniem przeszczepiono innym, którzy ich potrzebowali. Personel medyczny z Liangem na końcu był bardzo wzruszony jego odwagą i bezinteresownością, a ktoś zrobił zdjęcie, które kłaniały się trzy razy, by okazać swój najwyższy szacunek dla niego.

Liang z pewnością umarł jako bohater i nadal będzie żył poprzez organy, które był w stanie ofiarować.

Jak wysoka jest potrzeba?

Krew: Ktoś potrzebuje krwi co dwie sekundy w Stanach Zjednoczonych, a każdego dnia potrzeba 41 000 datków, aby zaspokoić to zapotrzebowanie.

Ponad 30 milionów składników krwi jest używanych każdego roku z różnych powodów, w tym tych poddawanych chemioterapii, chorych na choroby sierpowate i tych, którzy doznali urazów, takich jak wypadek samochodowy.

Szpik kostny: Około 49 przeszczepów szpiku kostnego odbywa się każdego dnia w USA, ale to nie wystarcza, aby zaspokoić popyt. Sześć osób umiera co godzinę z powodu raka krwi, a ktoś inny jest diagnozowany co cztery minuty.

Organy: Ponad 100 000 osób znajduje się obecnie na liście oczekujących, aby otrzymać darowane organy w Stanach Zjednoczonych. Osiemnaście osób umiera każdego dnia, podczas gdy na próżno czekają na ratujący życie telefon, który nigdy nie nadejdzie. Inna nazwa jest dodawana do listy co dziesięć minut.

A więc… chcesz zostać bohaterem? Udostępnij ten post – nagłośnijmy sprawę, każdy może pomóc!

 

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!