Co Twoja pozycja snu mówi o Twojej osobowości. Możesz się zdziwić.

Wszyscy śpimy w inny sposób. Niektórzy lubią leżeć na twardym materacu, podczas gdy inni wolą leżeć na miękkim łóżku wodnym.

Ale czy wiesz, że istnieje związek między Twoją pozycją snu a Twoim zdrowiem?

Możemy podzielić śpiące osoby na 3 różne kategorie:

  • śpiący na plecach
  • śpiący na brzuchu
  • śpiący na boku

Spędzamy 33% naszego życia śpiąc. Nie bez powodu spanie jest bardzo ważne dla zdrowia. Na przykład, brak snu może mieć wpływ na pamięć, koncentrację, szybkość reakcji, zdecydowanie, Twoje emocje i zdrowie fizyczne. Spanie jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także sposób, w jaki śpisz, może również wpływać na dolegliwości fizyczne.

Śpisz na plecach? Jeśli tak – masz szczęście, ponieważ ta pozycja jest uważana za najlepszą pozycję do spania dla Twojego zdrowia. Leżenie na plecach jest dobre dla Twojego kręgosłupa. Jedyną wadą jest to, że ty lub Twój partner będzie chrapać szybciej niż zwykle.

sleeping

Najczęstszą pozycją jest spanie na boku. Możesz jednak zacząć doświadczać dolegliwości rąk i nóg jako osoba śpiąca na boku, ponieważ zawsze leżysz na jednej stronie.

Leżenie na swojej prawej stronie jest również niekorzystne dla kwasu żołądkowego i trawienia. Ale może być jeszcze gorzej: spanie na brzuchu jest najgorszą pozycją dla Twojego zdrowia.

Śpiąc na brzuchu możesz cierpieć na dolegliwości szyi i problemy z plecami.

Comments

Loading...