Te napoje zatrzymują pracę serca. Przerażające fakty z badań na zdrowych osobach

Nie od dziś się słyszy, że napoje energetyczne to nic dobrego. Są bardzo niezdrowe i regularnie spożywane sieją spustoszenie w naszym organizmie.

Napoje energetyczne mogą zatrzymać pracę serca!

Liczne badania naukowe potwierdzają, że mają one niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Co więcej, osoby, które je spożywały miały niebezpieczne reakcje organizmu, m.in. arytmie, wysokie ciśnienie tętnicze, a także zwężenie naczyń krwionośnych.

W 2018 roku w eksperymencie z Uniwersytetu w Waterloo, naukowcy przebadali aż 2025 osób
Były one w wieku od 12 do 24 lat. Aż 55% doznało negatywnych reakcji po wypiciu energetyka. 1/4 uczestników doświadczyła zaburzeń pracy serca, a 18% doświadczyło silnych bóli głowy. 5% zgłosiło nudności, wymioty bądź biegunkę, a ponad 3% osób doznało silnych bóli w klatce piersiowej. Zwróćmy uwagę na to, że osoby biorące udział w eksperymencie były bardzo młode!

Lekarze są zdania, że tak negatywny wpływ napoi energetycznych na naczynia krwionośne ma nic innego, jak kofeina, tauryna i cukier, które się w nich znajdują

Energia uzyskana z napoju wystarczy nam na godzinę. To wszystko przez cukier, który daje niezły wycisk trzustce, która intensywnie pracuje, by wytworzyć insulinę, która będzie odpowiedzialna za obniżenie glukozy we krwi

Zdecyduj sam, czy picie takich napoi jest warte Twojego zdrowia…

Comments

Loading...