Pragnienia słodyczy już nie ma! Mój główny asystent w odchudzaniu.

Nic nie poprawia humoru jak kawałek ciasta jagodowego, czekoladowego czy po prostu coś słodkiego z kawą. Nic dziwnego, że rezygnacja ze słodyczy to poważna decyzja. Niestety, czasami nie jest to łatwe …

Powiem Ci, jak zrezygnować ze słodkości bez większego wysiłku. Oczywiście można tego dokonać poprzez psychologiczne znęcanie się nad sobą lub wykorzystanie silnej motywacji, ale jest dużo łatwiejszy sposób.

Mleko sezamowe

jak w ogóle nie jeść słodko

Bardzo często pragnienie słodyczy pojawia się nie bez powodu. Oprócz osobistych nawyków żywieniowych, brak wapnia i magnezu może wpływać na chęć zjedzenia czegoś o wysokiej zawartości glukozy.

Alternatywą na uzupełnienie tych składników w organizmie jest sezam… Nieocenioną zaletą sezamu jest wysoka zawartość wapnia, magnezu, witamin A, E, C i grupy B.

Jest bogaty w kalorie, dzięki czemu zapewni organizmowi niezbędną energię, ale nie wpłynie na wagę. Przygotuj więc pyszne mleko sezamowe, które pomoże Ci w chwilach gdy najdzie Cię ochota na coś słodkiego!

Będziesz potrzebowała:

  • 100 g nieprażonego sezamu
  • 2 łyżeczki miodu
  • 1 l wody

Namocz sezam w wodzie przez noc. Rano umyj ziarna, wrzuć je do miksera, dodaj szklankę wody, miód i posiekaj ziarna. Następnie dodaj pozostałą wodę i ponownie wszystko wymieszaj w mikserze.

Miód jest używany jako słodzik, więc absolutnie nie jest to konieczny jego dodatek, wybór należy do Ciebie.

Otrzymasz litr pysznego mleka sezamowego, którego kieliszek musisz wypić rano przed posiłkiem. Pragnienie słodyczy zniknie w ciągu kilku dni!

Dzięki piciu tego napoju oprócz wzmacniania kości, będziesz mieć zdrowe paznokcie i włosy. Kolejnym  dodatkiem są przeciwutleniacze, które chronią przed starzeniem się i zmniejszają ryzyko raka.

Mleko sezamowe można stosować do pieczenia lub jako podstawę do koktajli owocowych. Udostępnij te przydatne informacje rodzinie i znajomym!

Comments

Loading...