Tłuszcz pod pachami i na wewnętrznej stronie ramion jest wadą wieku. 5 ćwiczeń na młodzieńcze ręce.

Piękne ręce to marzenie wszystkich kobiet. Niestety przez lata nasze ręce tracą jędrność, skóra staje się wiotka i obwisła. Jest to jeden z najczęstszych problemów kobiet.

Niestety zbyt późno zajmujemy się tym problemem. Wynika to z tego, że gdy ręce ułożone są w dół, wyglądają zwykle dobrze.

Ale gdy uniesie się je do góry, ubierze sukienkę bez rękawów zostanie odsłonięta luźna skóra i widoczny zostaje nadmiar tłuszczyku. Winny temu wszystkiemu jest triceps – najbardziej podstępny mięsień ramienia.

ćwiczenia na triceps

Aby spokojnie założyć piękne koszule bez rękawków i wycięte sukienki, musisz mieć piękne i zadbane ręce. Powiemy Ci, jak uniknąć rozluźnienia tricepsów, a także opowiemy o domowych ćwiczeniach, które pozwolą Ci się cieszyć pięknymi rękoma.

Tłuszcz pod pachami

Podczas ostatniej ceremonii wręczenia Oscarów 2019 gwiazdy pokazały nie tylko poziom swoich stylistów, ale także coś ekstra – grube fałdy, które wisiały nad gorsetami sukienek.

Emilia Clark, Selma Blair, Serena Williams, Sarah Highland są bardzo szczupłymi kobietami, ale fantazyjne, wycięte sukienki zdradzają iż nie są już młodymi dziewczętami.
ćwiczenia na triceps

Często fałdy skóry mogą powstawać z powodu utraty wagi, ale częściej zdarza się, że jest to tylko indywidualna cecha budowy ciała lub podskórnej warstwy tłuszczu.

Najszybszym i najprostszym sposobem skorygowania niedoboru jest brachioplastyka, procedura usuwania nadmiaru skóry w okolicach ramion i pod pachami poprzez zabieg chirurgiczny. Ale jest to kosztowne i, jak każda operacja, wymaga okresu rehabilitacji. Dlatego najlepszy sposób to ćwiczenia, które można wykonywać nawet w domu.

ćwiczenia na triceps

Pomogą one zarówno usunąć zbędny tłuszczyk, jak i zapobiegną im. Ponadto będziesz dumny z siebie, że osiągnęłaś wynik, który będzie miał ogromny wpływ na poczucie własnej wartości. Oto najskuteczniejsze ćwiczenia na triceps.

Pompki z krzesła

Do tego ćwiczenia na triceps potrzebujesz stabilnego krzesła. Stań plecami do niego, połóż ręce na krawędzi krzesła i zgnij kolana. Zegnij łokcie i powoli opuść ciało. Następnie rozłóż łokcie i wróć do pozycji wyjściowej.

Zrób 3 powtórzenia po 15 razy. Po każdym spróbuj połączyć ręce razem za plecami, aby rozciągnąć mięśnie.

ćwiczenia na triceps

Odwrócone pompki

Usiądź na podłodze, ułóż ręce 15 cm od miednicy, opierając się na nich od tyłu. Zegnij kolana i podnieś miednicę nad podłogę, wytrzymaj w pozycji kilka sekund i zejdź na dół. Zrób 3 serie po 15 razy, rozciągnij mięśnie ramion.

ćwiczenia na triceps

Wysięgniki z hantlami

Jeśli masz hantle 0,5-2 kg, to ich użyj, ale jeśli nie, możesz wykorzystać butelki z wodą. Usiądź na krześle i wyprostuj plecy. Weź hantle obiema rękami, zgnij je w łokciu i połóż za głowę.

Powoli opuść hantle za głowę, a następnie powróć do pierwotnej pozycji. Podczas wykonywania tego ćwiczenia staraj się nie opierać o oparcie krzesła i nie odchylaj pleców. Zrób 3 powtórzenia po 15 razy, rozciągnij mięśnie ramion.

ćwiczenia na triceps

Przedłużenie ramienia 

Bardzo popularne ćwiczenie na triceps. Weź krzesło i pochyl się do przodu, aby tułów był równoległy do ​​podłogi. Jedną rękę oprzyj na krześle, a w drugą weź hantel.

Ustaw ramię zgięte pod kątem 90 stopni. Powoli wyciągnij zgięte ramię w tył. Potem zamień ręce. Zrób 3 powtórzenia po 15 razy na każde ramie, rozciągnij mięśnie ramion.

ćwiczenia na triceps

Pompki

Tak, te klasyczne pompki. Przyjmij pozycję na podłodze (możesz też uklęknąć). Zginaj i prostuj ramiona w łokciach, obniżając ciało równolegle do podłogi. Zrób 3 powtórzenia po 15 razy.

Ćwiczenia na pachy i ręce powinien być wykonywane codziennie przez dwa tygodnie, a następnie możesz je robić 2 razy w tygodniu. Ćwiczenia po 30-sce są obowiązkowe i bardzo potrzebne.

Comments

Loading...