Dlaczego warto jeść miód w nocy: zaskakujący wpływ na zdrowie  

Słodkie przekąski w nocy są z reguły  szkodliwe, a białego cukru lepiej w ogóle nie używać. Natomiast miód jest wyjątkiem. Jako lek, w małych dawkach ma działanie lecznicze dla naszego organizmu.

Miód jest nazywany jadalnym płynnym złotem oraz eliksirem zdrowia. W połączeniu z różnymi produktami o różnych porach dnia ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Opowiemy Ci o korzyściach z spożywania miodu wieczorem.

użycie miodu

Pomaga spokojnie spać. 

Miód jest nazywany naturalnym środkiem uspokajającym. Wspomaga produkcję melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za zdrowy sen, odnowę komórkową i regenerację układu nerwowego. Łyżeczka miodu wieczorem to gwarancja dobrego wypoczynku. Zwłaszcza jeśli pijesz go z herbatą z rumianku.

Dla tych, których ciało dobrze reaguje na laktozę, korzystne będzie również wypicie ciepłego mleka z miodem. Ten napój łagodzi stres.

Spala tłuszcz

To właśnie w nocy uruchamiane są mechanizmy zwiększonego spalania tłuszczu. Efekt spalania tłuszczu przez miód opiera się na przyspieszeniu metabolizmu. W procesie spalania dodatkowych kalorii najbardziej aktywną rolę odgrywa hormon oreksyna. A wśród artykułów spożywczych naturalny miód jest najbardziej bogaty właśnie w oreksynę.użycie miodu© DepositPhotos

Leczy wątrobę
Regeneracja komórek wątroby jest również bardziej aktywna w nocy. Miód w połączeniu z sokiem z dyni, pijany przed snem, pomaga wątrobie usuwać toksyny.
użycie miodu© DepositPhotos

Wzmacnia odporność
Następująca receptura powinna być stosowana podczas przeziębienia oraz w celu zapobiegania chorobom wirusowym i bakteryjnym. Obierz czosnek, pokrój na małe kawałki, polej go miodem. Weź łyżeczkę tej mieszanki przed snem. Ma ona silne działanie immunostymulujące.użycie miodu© DepositPhotos

Napełnia energią
Często budziłeś się rano bez siły, z ciężką głową i złym nastrojem? Wydaje się, że odpocząłeś, ale energii masz zero. Woda z miodem pita przed snem pomoże rozwiązać ten problem.
użycie miodu© DepositPhotos

Jako bonus oferujemy również przepis na poranny, zdrowy napój. Weź litr przegotowanej wody, ostudzonej do temperatury pokojowej, dodaj jedną drobno pokrojoną cytrynę i startą skórkę z cytryny, trochę startego imbiru i łyżkę miodu. Pij pół szklanki rano, resztę – w ciągu całego dnia. To świetna dawka energii.

Comments

Loading...