Ta roślina uratują cię przed niebezpiecznymi złogami soli w organiźmie. Magiczna roślina!

Chrzan to roślina wieloletnia należąca do rodziny kapustowatych. Produkt jest pochodzenia śródziemnomorskiego, więc szczyci się piękną łacińską nazwą Armoracia. 

Później chrzan zyskał popularność w Rosji, gdzie był używany zarówno jako magiczny produkt, jak i niezbędny element ceremonii ślubnych.

Ale praktyczne zastosowanie znalazło nie tylko korzeń chrzanu, który dziś jest powszechnie stosowany jako przyprawa, ale także jego liście.

liście chrzanu

Liście chrzanu

Wśród innych warzyw spożywczych liście chrzanu wyróżniają się dużą wartością odżywczą. Zawierają witaminy z grupy B, a także C, E i PP. Ponadto zawierają dużo potasu, wapnia, magnezu, siarki, selenu.

stężenie kwasu askorbinowego ma bardzo duże, może się równać z cytryną czy czarną porzeczką.

liście chrzanu przynoszą korzyści i szkody

Natomiast lecznicze właściwości liści chrzanu uratują cię przed niebezpiecznymi złogami soli. Aby skorzystać z tych dobroczynnych właściwości, wykonaj następującą procedurę. Przed snem weź 2 duże liście chrzanu, zanurz je we wrzącej wodzie, a następnie połóż je na plecach i owiń szmatką. Jeśli poczujesz lekkie pieczenie, jest to normalne. Rano ostrożnie rozwiąż tkaninę i usuń liście.

Nalewka z liści chrzanu pomoże osobą cierpiącym na bóle pleców i stawów. Młode, zielone liści,  po prostu włóż w szklany słoik i napełnij go alkoholem (np. wódką). Mieszaninę odstaw na dwa dni w ciemnym chłodnym miejscu. Po tym czasie możesz pocierać nimi obolałe miejsca.

A  Ty jak walczysz z bólem mięśni i stawów?

Comments

Loading...