Przypadkiem odkryto lek, który może pokonać raka nawet w 48 godzin. Nikt o tym nie mówi

Jakiś czas temu grupa naukowców z Kanady odkryła zioło, które skutecznie może zabić raka w zaledwie 2 dni.

Informacja ta pochodzi z Uniwersytetu Windsor, gdzie uczeni badali wpływ dandelionu na komórki nowotworowe. Projekt ruszył, gdy jeden z onkologów odkrył związek między herbatą z korzenia mniszka lekarskiego, a mniejszym ryzykiem wystąpienia raka.

Pamela Ovadje jest doktorem na Uniwersytecie. Odkryła zalety tego korzenia. W jednym z reportaży powiedziała:

„Jeden z onkologów, który pracował z nami, opowiedział nam niewiarygodną historię kobiety chorej na raka, która codzienne piła herbatę z korzenia mniszka lekarskiego, a jej wyniki z dnia na dzień były coraz to lepsze.

Od razu zaczęliśmy badać tę herbatę, aby zobaczyć jak inni chorzy reagują na nią, ale byliśmy dość sceptycznie nastawieni. Pomyślałam, że mniszek lekarski rośnie na całym świecie i jeśli w ogóle jest w nim coś niezwykłego, ludzie dawno już by to odkryli.”

„Odkąd rozpoczęliśmy ten projekt udało nam się stworzyć ekstrakt z mniszka lekarskiego i używać go do wielu rodzajów raka w laboratorium. Zaobserwowaliśmy skuteczność przeciw komórkom białaczkowym, rakowi okrężnicy i rakowi trzustki oraz przewlekłej białaczce szpikowej.

Odkryliśmy, że korzeń mniszka lekarskiego ma bardzo silny wpływ na komórki rakowe nie szkodząc jednocześnie zdrowym komórkom. Ponadto badania potwierdziły skuteczność tego preparatu u myszy z przeszczepionymi ludzkimi komórkami rakowymi” – opowiada Pamela.

Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego został dopuszczony do badań na ludziach w 2015 roku i obecnie jest w pierwszej fazie badań nad leczeniem chłoniaka i białaczki. Dr Sciarra Pandi, biochemik oraz jeden z liderów badań sądzi, że ekstrakt ten to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków zaradczych przeciwko nowotworom.

Wyciąg działa przez wywołanie apoptozy w komórkach rakowych. Sprawia, że komórki nowotworowe dosłownie popełniają samobójstwo. Mimo iż badania nadal są w początkowych fazach, środek ten ma ogromny potencjał i może stać się podstawą przyszłych terapii.

Comments

Loading...