Tarczycę lecz nie tylko tabletką. Nowe pomysły na leczenie. Lekarze zaskoczeni skutecznością

Stosowanie jaj to jeden z najprostszych sposobów na poprawę zdrowia tarczycy.

Gruczoł ten jest odpowiedzialny za stan układu nerwowego i psychiki, układu sercowo-naczyniowego, przewodu pokarmowego, układu rozrodczego i układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli tarczyca zawodzi, zaczynają się poważne problemy zdrowotne.

Dwa główne hormony tarczycy , trójjodotyronina (T3) i tyroksyna (T4), składają się z tyrozyny i jodu.T3 jest biologicznie aktywnym hormonem, podczas gdy T4 pozostaje nieaktywny, dopóki nie zamieni się w T3.

Tarczyca produkuje również inny hormon, kalcytoninę, która utrzymuje normalny poziom wapnia, aktywuje metabolizm minerałów, zachowuje integralność tkanek kostnych i przyspiesza ich regenerację. Jeśli stężenie tego hormonu we krwi jest wyższe niż wartość dopuszczalna, oznacza to onkologię tarczycy, płuc, prostaty, piersi, niedokrwistość i rozrost.

Wczesne objawy choroby tarczycy są prawie niedostrzegalne, dlatego diagnoza na pierwszym etapie jest niemożliwa. Dlatego ważne jest, aby z góry zadbać o zdrowie tarczycy, wybierając optymalną dietę.

Korzyści z żółtka jaja dla tarczycy

Jak każdy inny narząd w naszym ciele, tarczycy zależy od regularnego dostarczania składników odżywczych, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Żółtko jaja jest dobrym źródłem trzech najważniejszych składników odżywczych tarczycy.

Tyrozyna

Jest to aminokwas, który jest absorbowany z pokarmów białkowych i jest wytwarzany w organizmie z innego aminokwasu, fenyloalaniny. Tyrozyna – formuła dobrego samopoczucia, eliminuje niepokój i lęk, pomaga w walce ze stresem.

Jod

Według Światowej Organizacji Zdrowia niedobór jodu pozostaje jedną z głównych przyczyn zaburzeń rozwoju mózgu u dzieci. Każdy z nas musi otrzymywać wystarczającą ilość jodu przez całe nasze życie, aby gruczoł tarczycy mógł wytwarzać hormony.

Selen

Około 90% hormonów wydzielanych przez tarczycę składa się z T4, który zamienia się w aktywny hormon T3. Wynika to z enzymów zależnych od selenu. W tym przypadku selen może zarówno aktywować hormon w T3, jak i dezaktywować go ponownie do T4. Właśnie dlatego selen jest tak ważny dla regulacji hormonów tarczycy.

Weź również pod uwagę, że ten narząd jest w złożonym związku z innymi gruczołami i procesami biochemicznymi. Brak równowagi w jakiejkolwiek części systemu może mieć wpływ na cały system.

Dlatego leczenie musi być dostosowane do konkretnego powodu.

 

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!