Domowy Kandyzowany imbir. Cukierkowe smaczne lekarstwo. Naturalny lek na przeziębienie

Kandyzowany imbir jest bardzo smaczny. A fakt, że przyprawa z szaloną siłą zwiększa odporność i odmładza ciało na poziomie komórkowym, podnosi dodatkowo jego wartość.

Wybierz imbir o najcieńszej skórze: świeży i soczysty. Nie tnij zbyt cienko korzenia: po wyschnięciu plastry mogą stać się kruche i twarde.

Kandyzowany imbir jest pyszny sam w sobie i sprawdzi się świetnie jako dodatek do ciast i ciast. Pamiętaj, aby zapisać ten przepis! Na jego podstawie przygotujesz zdrowe napoje, które pomogą Ci poprawić zdrowie i schudnąć.

Składniki

  • Imbir 220 g
  • Cukier 200 g
  • Woda 150 g

Przygotowanie

Imbir umyć i obrać. Pokrój korzeń w pierścienie o grubości 0,3-0,5 mm.

Włóż imbir do małego rondla i zalej go wodą. Postaw pojemnik na ogniu i zagotuj. Gotuj na małym ogniu przez około 10 minut. Wrzuć kawałki imbiru do durszlaka, opłucz zimną wodą.

Do wody, w której był gotowany imbir, dodaj cukier. Mieszaj do całkowitego rozpuszczenia, a następnie zanurz ponownie kawałki imbiru w syropie. Gotuj na minimalnym ogniu przez 40 minut.

Odcedź imbir. Przelej syrop do szklanego pojemnika z pokrywką. Połóż kawałki imbiru na ręczniku papierowym i wysusz. Można to zrobić w piekarniku przez 3-4 godziny w temperaturze 100 stopni lub w temperaturze pokojowej przez dwa dni.

Przechowywać kandyzowany imbir w szklanym słoju. Przed włożeniem imbiru do słoika warto obtoczyć go dodatkowo w cukrze, aby kawałki nie skleiły się.

Comments

Loading...