Już przykuta do łóżka stara kobieta została wyleczona z raka za pomocą ”rogatego korzenia” Dzieli się przepisem, który uratował jej życie.

Gdy jesień jest zimna, chłód przychodzi coraz bardziej i musimy ciągle biec do apteki, aby uzupełnić zapasy leków.

Ale dary natury do wygrania z  chorobami są najlepszą i najzdrowszą bronią! Trzeba tez przyznać, że jeśli jesteś przeziębiony, przyjemniej jest wypić filiżankę aromatycznej herbaty niż zjeść garść tabletek.

Dziś porozmawiamy o korzeniu imbiru i korzyściach, jakie może przynieść organizmowi. Wszakże nawet mieszkańcy starożytnych Chin zaczęli używać imbiru, nie tylko do gotowania, ale także do przygotowywania mieszanek leczniczych.

korzyści zdrowotne imbiru

Korzyści zdrowotne wynikające z imbiru

Nawet nowoczesna medycyna tradycyjna sprzyja imbirowi. Czy to nie dowód na jego magiczne właściwości? Korzyści płynące z korzystania z imbiru dla organizmu są ogromne. Jest on cennym źródłem wapnia, magnezu, żelaza, fosforu, kwasu nikotynowego, potasu, krzemu …

korzyści zdrowotne korzenia imbiru

Pomimo obecności prawie kompletnego kompleksu witamin B, imbir jest bardziej znany z obecności w nim kwasu askorbinowego (witaminy C), dzięki czemu produkt jest stosowany przez wiele osób wraz  z cytryną i miodem. Okazuje się, że jest to rodzaj kompleksu witaminowego.

SKŁADNIKI

  • 300 g korzenia imbiru
  • 150 g miodu
  • 1 cytryna

PRZYGOTOWANIE

imbirowe korzyści dla zdrowia kobiet

1 . Pokrój imbir na małe kawałki (możesz użyć tarki).

2 . Dodaj sok z cytryny, wymieszaj i zalej wrzącą wodą.

3 . Pozwól mieszaninie ostygnąć i dodaj miód. Przechowuj herbatę w termosie.

Pij trzy filiżanki tego cudownego napoju dziennie, a dolegliwość szybko przeminie.

Korzeń imbiru nie tylko wzmacnia układ odpornościowy, ale także leczy choroby przewodu pokarmowego, zmniejsza ciśnienie i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Imbir jest zalecany dla sportowców, ponieważ łagodzi ból mięśni i stawów, uspokaja.

Podziel się artykułem ze znajomymi, daj im znać o jego ogromnych korzyściach!

Comments

Loading...