Te maseczki usuwaja plamy ze skóry jak gumka! Naturalne i tanie środki zawsze najskuteczniejsze

Niestety nie każdy może pochwalić się jednolitym kolorem skóry,  bez szarego i żółtego odcienia. Te wady, a także przebarwienia różnego typu mogą być ukryte pod masą kosmetyków do makijażu, ale po przebudzeniu na pewno chcesz również wyglądać świeżo i młodo.

Możesz poprosić o pomoc kosmetyczkę, ale jej usługi nie są tanie, podobnie jak leki, które mogą nawet nie odpowiadać twojemu typowi skóry . Naturalne środki mogą być wyjściem z tej sytuacji – produkty, które rozjaśniają skórę i wybielają plamy pigmentowe.

Jak rozjaśnić skórę w domu?

Sok jagodowy

Jagody, żurawina, czerwona lub czarna porzeczka. Z garści świeżych owoców wyciśnij sok, zwilż nim gazy i ułóż kompres na twarzy na 15 minut, a następnie zmyj.

Soda

Na łyżeczkę weź sodę, dodaj kilka kropel wody, aby powstała zawiesina. Zastosuj powstały produkt na problematyczne obszarach skóry, możesz delikatnie go wmasować, a następnie zmyj wodą.

Sok z cytryny

Jeśli nie masz uczulenia na owoce cytrusowe, możesz użyć maski wybielającej z kwaśnej śmietany i soku z cytryny. Wymieszaj te składniki w stosunku 1: 1 i nałóż na twarz na 15 minut, następnie spłucz.

Czosnek 

Czosnek zawiera dużą ilość olejków eterycznych, które doskonale wybielają skórę i rozjaśniają plamy pigmentowe. Po prostu pokrój obrane ząbki na pół i potrzyj nim kilka razy dziennie problematyczne miejsca na skórze.

Cynk i selen

Pojawienie się przebarwień może wskazywać na brak tych dwóch ważnych elementów dla urody. Urozmaicaj swoją dietę pokarmami, w których są one zawarte, jedz owsiankę, orzechy, mleko, kukurydzę, soczewicę, ryby i owoce morza, wątróbkę i sezam.

Te produkty pomogą wybielić skórę, nadać jej świeży wygląd i sprawić, że plamy pigmentu będą mniej zauważalne.

Jeśli jeden z Twoich znajomych cierpi na podobny problem, koniecznie udostępnij mu ten artykuł!

Comments

Loading...