Codziennie rano przez 10 minut ćwiczę: moja dusza śpiewa cały dzień, a moje ciało jest zrelaksowane

Jak często poranek zaczynasz w dobrym nastroju i z dużą ilością energii? Dla wielu podobny początek dnia to rzadkość. 

A wszystko dlatego, że poranna kawa i czekolada zaczynają tylko pracę układu nerwowego i mózgu.
Aby osiągnąć pełną aktywność, należy używać wszystkich grup mięśni i stawów.

W tym celu nasz zespół redakcyjny pokaże Ci najskuteczniejszy zestaw porannych ćwiczeń. Zaledwie 10 minut z rana, a Twój dzień będzie pełen energii!

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Poranne ćwiczenia

Ćwiczenie „Filar”

Stań prosto, nogi rozstawione na szerokość ramion. Rozluźnij ramiona i zrób kilka obrotów ciała wokół osi. Stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczenia.

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Ćwiczenie „Roller”

Jest to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie kręgosłupa. Przed rozpoczęciem należy przygotować wygodną matę.Usiądź na macie, a następnie pociągnij nogi do siebie i złap je rękoma. Unoś plecy do góry, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Ćwiczenie „Młot”

Połóż się na dywanie i złap się w klatce piersiowej oburącz.W miarę możliwości zaokrąglij plecy, podnieś górną część ciała i zacznij stukać plecami o podłoże. Nie rób tego zbyt mocno, aby nie uszkodzić kręgosłupa.

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Ćwiczenie „Tonący”

Aby to zrobić, spleć razem palce i unieś je nad głowę. Postaraj się wyciągnąć ręce jak najwyżej, a nogi „ciągnij” w drugą stronę.

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Ćwiczenie „Zarodek”

Usiądź, żeby twoje nogi były pod tobą, a kolana razem. Opuść ciało do przodu, zaokrąglając plecy tak mocno, jak to możliwe. Owiń ręce wokół stóp i pozostań w tej pozycji przez kilka minut.

najbardziej przydatne ćwiczenia poranne

Czy robisz poranne ćwiczenia? Być może są bardziej skuteczne ćwiczenia w twoim zestawie? Opowiedz nam o nich! Pamiętaj, aby podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Comments

Loading...