Jak domowymi sposobami pozbyć się bólu kolan. Proste skuteczne sposoby

Ból w kolanach może być bardzo uciążliwy. Często zdarza się, że ogranicza nam normalne funkcjonowanie. Zanim skontaktujemy się z lekarzem, warto spróbować domowych metod, które mogą zmniejszyć ból i obrzęk. Jedną z nich jest okład z żółtek.

1. Problemy z kolanami

Wiele osób skarży się na problemy z kolanami. Część z nich odczuwa w nim ból podczas wykonywania zwykłych czynności. Z kolei innym dokucza obrzęk określany potocznie jako „woda w kolanie”.

Kontuzja kolana to poważne schorzenie. Warto więc zglosić się do lekarza, aby specjalista sprawdził i doradził nam, jaki środek i metody leczenia będą najlepsze. Czekając na diagnozę można też spróbować kilku domowych metod, które mogą nam pomóc.

2. Naturalne sposoby na ból w kolanie

Zwolennicy medycyny naturalnej znają wiele prostych metod, które mogą zminilizować ból w kolanie i obrzęk. Jednym z nich są okłady z lodu lub liści kapusty. Wystarczy trzymać je na nodze tylko kilka minut, aby poczuć ulgę.

Innym sposobem jest zmiana ułożenia nóg. Nogę, w której jest obrzęk należy podnieść w taki sposób, aby płyn, który gromadzi się w kolanie mógł swobodnie rozpłynąć się w całej kończynie.

Na tym jednak domowe sposoby się nie kończą. Okazuje się bowiem, że w walce z bólem kolan świetnie sprawdzi się też jajko.

3. Żółtko na ból w kolanie

Ciekawym sposobem na bóle w kolanie jest wykorzystanie jajka, a dokładniej żółtka. Przygotowanie okładu jest proste. Wystarczy, że żółtko wymieszamy dokładnie z odrobiną soli i łyżką kurkumy.

Tak przygotowaną miksturę nakładamy na kolano i zawijamy bandażem. Po kilkunastu minutach zdejmujemy.

Comments

Loading...