Błędy w diecie powodują odkładanie się aż 9 kg resztek w jelicie. Nasz napój je oczyści!

Jelita wielu ludzi są dziś w naprawdę złym stanie. Dzisiejsza wysoko przetworzona i genetycznie modyfikowana żywność, to najprostsza droga do zanieczyszczenia jelit. Jeśli cierpimy na częste biegunki, zaparcia, wzdęcia, problemy skórne, a nawet wahania nastrojów, to oczywisty znak, że nasze jelita są w złej kondycji. Najprawdopodobniej zostały zaatakowane przez toksyny, bakterie, i grzyby Candida albicans, odżywiające się złogami pokarmów, które odkładają się w jelicie i nie mogą ulec strawieniu.

Nieprawidłowe funkcjonowanie jelit osłabia również w dużym stopniu nasz układ odpornościowy.

Dziś prezentujemy Wam przepis na specyfik, który w ekspresowym tempie rozprawi się z zaparciami, poprawi kondycję Waszych jelit, a co za tym idzie – stan całego Waszego organizmu.

Potrzebne Wam składniki, to:

  • łyżka miodu
  • szklanka wody
  • łyżka siemienia lnianego
  • jedno jabłko
  • łyżka nasion chia

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki należy wrzucić do blendera i miksować do momentu, aż nasiona chia napęcznieją.

Stosowanie:

Otrzymaną miksturę należy pić codziennie na czczo, aby oczyścić jelita ze złogów pokarmowych.

Nasiona chia to źródło białka, witamin, kwasów tłuszczowych i wielu składników odżywczych. Mają one zbawienny wpływ na nasze serce i cały nasz organizm.

Prawdziwe „superfood”!

Miód charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, antywirusowymi, antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi. Chroni nas przed rakiem jelita grubego.

Siemię lniane zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy i błonnika. Wspierają prawidłową pracę jelit, a także serca.

Jabłka to źródło błonnika, ułatwia regularne wypróżnienia.

Systematyczne spożywanie naszej mieszanki, to najprostsza droga do oczyszczenia jelit, obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi i poprawy stanu naszej skóry. Stosunkowo mało ludzi jest świadomych faktu, że to w jelitach znajduje się „centrum dowodzenia” naszą kondycją psycho – fizyczną. Zdrowie naszych jelit, to zdrowie całego naszego organizmu, droga do czucia się pełnym sił i energii!

Źródło: healthmagazine365.com, pocztazdrowia.pl | Fotografie: pixabay.com