7 produktów, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Wystarczy zacząć je jeść

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów należy jeść 7 produktów, które przyśpieszają spalanie tłuszczu.

Wielu ludzi, chcących zgubić zbędne kilogramy ogranicza spożywanie posiłków, zaprzestaje jedzenia kolacji, jest to spowodowane wiarą w to, że mniejsza ilość posiłków ma wpływ na utratę wagi.

Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, organizm, któremu nie dostarczane są posiłki magazynuje tłuszcz, po drugie nie ilość a jakość oraz systematyczność dostarczanych posiłków jest ważna.

Tak więc niepożądane kilogramy możemy zgubić spożywając właściwe produkty, które mają właściwości odchudzające tzn. posiadają zdolność przyśpieszania spalania tłuszczu w naszym organizmie. Przedstawiam siedem produktów pozytywnie wpływających na dietę każdego człowieka:

#1 Olej kokosowy

Produktem bogatym w tłuszcze jest olej kokosowy. Owe tłuszcze różnią się znacznie od tych które możemy znaleźć w innych olejach tj. olej słonecznikowy. W składzie oleju kokosowego znajdują się kwasy tłuszczowe, które wspomagają odchudzanie.

Codzienne użycie oleju kokosowego wspomoże spalanie tłuszczu nawet o dodatkowe 120 kalorii.

 #2 Ziemniaki

Rozpoczynając dietę, ziemniaki są najczęstszym produktem który zostaje z owej diety wyłączony. Należy pamiętać, że to nie ziemniaki są produktem który nas tuczy lecz sosy, które dodajemy do ich spożywania.

Ziemniaki zawierają składniki odżywcze ponadto posiadają minerały i witaminy, które dostarczą nam energii przez cały dzień, ponadto spożycie ziemniaków sprawi, że przestaniesz podjadać, bo po prostu nie będziesz odczuwać głodu.

#3 Kofeina

Aby spalić 150 kalorii dziennie wystarczy wypić filiżankę kawy. To właśnie zawarta w niej kofeina zwiększa spoczynkowe tempo metabolizmu. To niezwykłe ale filiżanka kawy ułatwia nam proces spalania tłuszczu. Dlatego nie pomijajmy jej w swojej diecie.

#4 Ocet jabłkowy

Kwas octowy zawarty w occie jabłkowym posiada zdolności niwelowania nagromadzonej tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Taki wpływ octu na organizm ma już niewielka dzienna dawka, określa się ją na około 1-2 łyżki.

Wieloletnie badania nad pozytywnym wpływem spożywania octu jabłkowego, dodanego do codziennego posiłku wykazały, że dzięki tej czynności zjadamy około 200-275 kalorii mniej w pozostałych posiłkach.

#5 Papryczki chilli

Wielu ludzi uwielbia ostre potrawy. Niestety mity świadczą o tym, że są one niesprzyjające dla naszego żołądka.

Jeśli jesteśmy osobami, które nie tolerują dużej ilości ostrych przypraw powinniśmy ograniczyć ich ilość jednakże mając na uwadze fakt, że nawet niewielka ilość papryczek chilli ma pozytywny wpływ na naturalne spalanie tłuszczu w naszym organizmie. Dlatego nie wyrzucajmy ich całkowicie z naszej diety.

Badania nad wpływem ostrości w naszej diecie wykazały, że spożywanie papryczek chilli wpływa również zapobieganiu dalszemu przyrostowi masy ciała.

#6 Tuńczyk

Wiadomo nie od dziś, że diety które są wysokobiałkowe mają pozytywny wpływ na metabolizm. Takim produktem jest tuńczyk. W Polsce można kupić tuńczyka w różnych formach, w puszce, w postaci filetów, past. Badania nad dietą w której zawarta jest duża ilość tuńczyka wykazują, że spożywanie go w sporych ilościach pozwala na dzienne spalenie nawet 260 kalorii więcej.

#7 Jaja

Jaja są składnikiem wielu diet. Wiele znanych jadłospisów opiera się na daniach posiadających w swoim składzie jaja. Z jaj jesteśmy w stanie przygotować wiele ciekawych dań, ponadto są one smaczne bez zbędnych dodatków. Jako produkt bogaty w białko, może służyć jako zastępca wielu innych składników.

W dzisiejszych czasach nawet jaja posiadają swoją jakość. Te które znajdują się w małych sklepikach różnią się od tych z marketów a te różnią się od tych, które można zakupić u rolników.

Najlepiej zlokalizować w swojej dzielnicy hodowcę kur od którego będzie się kupować jaja, gdyż te które pochodzą z wolnego wybiegu są najzdrowsze a przede wszystkim najsmaczniejsze.

Comments

Loading...