6 ćwiczeń twarzy na młody i świeży wygląd. Japonki używają ich od setek lat!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego Japonki mimo upływu lat, zawsze prezentują się świeżo i młodo? One wiedzą, że ćwiczenia są kluczem do sukcesu! Poznaj 6 ćwiczeń na twarz, dzięki którym możesz zachować młody i zdrowy wygląd.

View this post on Instagram

Kiedy, po raz ostatni, znalazłaś/eś moment na odpoczynek? 🤔 Jeśli wciąż myślisz o odpowiedzi, oznacza to, że zbyt dawno! 😯 ⠀ Często, w naszych postach, podkreślamy, jak ważne jest znalezienie chwili dla siebie. Czy jest to podczas porannej kawy, ☕ popołudniowej przerwy czy wieczornego czytania książki 📚 – Pranamat ECO jest idealnym narzędziem, dzięki którym nie tylko wyeliminujesz dolegliwości bólowe, ale również osiągniesz nowy poziom odprężenia, którego tak bardzo potrzebuje zmęczone ciało. 💆🏼‍♀ ⠀ Portal kobieta.pl również nawołuje do skorzystania z dobrodziejstw Pranamat ECO, aby “móc się cieszyć zdrowiem przez długie lata i żyć w duchu eco slow life” – link do pełnego artykułu w naszej BIO. ☝ ⠀ Jakie korzyści zaobserwujesz po 15-minutowej ⏰ #chwilidlasiebie: ⠀ 👉 Na początku odczujesz, że robi Ci się ciepło 🔥 – to oznacza, że wzrasta krążenie krwi; 👉 Poczujesz jak napięcie ⚡ w mięśniach zanika a stres opuszcza Twoje ciało; 👉 Stajesz się szczęśliwsza/y a ból znika – wydzielane są endorfiny 👉 Po skończonym masażu czujesz się jak milion dolarów i śpisz głębokim, niczym niezmąconym snem. 😴 ⠀ Warto? Warto! 🤓 ⠀ #PranamatPolska #MójPranamat #chwiladlasiebie #pomysłnaprezent #akupresura #masaż #ekologia #ECO #przyjemniedobólu #Polska #bólpleców #pięknakobieta #polskadziewczyna #odpoczynek #masaż

A post shared by pranamat_polska (@pranamat_polska) on

Zaleca się wykonanie każdego z tych 10 ćwiczeń twarzy przez 30 sekund. Powtarzaj dwa do trzech razy dziennie, aby uzyskać maksymalny, pozytywny efekt przeciw starzeniu

Podczas wykonywania tych ćwiczeń spróbuj zwiększyć czas trwania lub intensywność pracy mięśni, aż poczujesz ciepło każdego delikatnego odcinka mięśni twarzy.

Ta lista dotyczy twarzy, ale szyja jest również ważna!

#1 Podnieś brodę, przechylając głowę do tyłu, aż skóra pod Twoją szczęką będzie napięta

Wypchnij dolną szczękę, naciśnij język na dolnej linii dziąseł i wyciągnij dolną wargę.

#2 Nieznośne worki pod oczami często nie chcą szybko zniknąć, ale to proste ćwiczenie twarzy może pomóc Ci wyglądać młodziej

Nie ruszając się ani nie przechylając głowy, patrz tylko oczami, aż poczujesz napięcie. Będzie to wyglądać tak, jakbyś patrzył na wnętrze obu brwi. Powieki mogą trzepotać, gdy patrzysz w górę, jednocześnie obciążając niewydolny mięsień. Podczas wykonywania tego ćwiczenia, pamiętaj, aby głęboko oddychać.

#3 Badanie naukowe wykazało, że trening mięśni wykonujących uśmiech może poprawić napięcie mięśniowe

Czystymi dłońmi uszczypnij się w kącik ust, w pobliżu miejsca, w którym byłaby linia uśmiechu, gdybyś ją miał. Poczujesz napięcie mięśni twarzy, które podniesie policzki.

#4 Oczy są oknami dla duszy, a uniesienie w okolicy oka to wielki efekt przeciwdziałania procesowi starzenia

Używając środkowych palców obu dłoni, naciśnij palcami w pobliżu dolnej linii brwi obu brwi. Naciśnij i delikatnie przesuwaj palcami w górę, jednocześnie marszcząc brwi i tworząc opór.

#5 Obróć swoją szyję w dowolną stronę, aż zobaczysz w lustrze pionowe mięśnie i ścięgna szyi

Te pionowe linie pomagają wydłużyć i zdefiniować wdzięczną szyję, dzięki czemu wyglądasz młodziej. Trzymaj tę pozę przez dziesięć sekund z każdej strony.

#6 Kość obojczyka jest obszarem, który podkreśla podstawę młodej twarzy i szyi

Kiedy Twoja szyja obróci się jak w ćwiczeniu definiującym linię szyi, obróć przeciwległe ramię o około dwa do trzech centymetrów w dół, aż zobaczysz trójkątny kształt wydrążony pomiędzy szyją i obojczykiem. Powtórz po każdej stronie.

Te ćwiczenia pomogą zachować Ci jędrną twarz, która będzie wyglądała młodziej i po prostu zdrowiej. Powodzenia!

Źródło: powerofpositivity.com | Fotografie: www.Instagram.com |

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Comments

Loading...