10 zastosowań wody po ogórkach – już nigdy jej nie wylejesz

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi zdaje się przypominać sobie o korzyściach płynących z kiszonych produktów spożywczych, jak na przykład tradycyjnego koreańskiego kimchi, kombuczy, naszej rodzimej kiszonej kapusty i oczywiście starych, dobrych kiszonych ogórków!

Ale czy wiedzieliście, że woda, która zostaje w słoiku po zjedzeniu ostatniego ogórka, może zostać wykorzystana na tak wiele sposobów, że równie dobrze mogłaby się nazywać płynnym złotem?

Prawdopodobnie wylewasz ją do zlewu. Jednak po przeczytaniu tego artykułu, już nigdy tego nie zrobisz. Oto 13 sposobów, na które można wykorzystać wodę po ogórkach.

Czym jest woda z kiszonych ogórków?

Dobre pytanie! To tak naprawdę woda, ocet i sól.

1. Uspokaja rozstrój żołądka

Może trudno w to uwierzyć, ale kwasowość wody z ogórków może zrównoważyćpoziom pH w żołądku i sprawić, że poczujesz się dużo lepiej.

2. Łagodzi swędzenie po ukąszeniach komarów

Czy ostatnio pogryzły Cię komary i teraz skóra swędzi Cię w wielu miejscach? Ocet zawarty w marynacie ukoi skórę i sprawi, że nie będzie Cię już swędzieć. Tylko pamiętaj, aby później użyć kremu nawilżającego, jako że woda z ogórków może nieco wysuszyć skórę.

Na zdjęciu widać komara kąszącego ludzką skórę

3. Leczy kaca

Kac nigdy nie jest przyjemny. Aby więc zaoszczędzić sobie cierpienia, wypij 100 ml wody z ogórków zaraz po przebudzeniu. Podobno zawarta w niej sól działa cuda.

4. Czyści miedź

Większość z nas posiada w domu miedziane rzeczy, ale z czasem pokrywają się one patyną.

Zamocz w wodzie z ogórków szmatkę, a następnie wypoleruj nią miedziany przedmiot. Zapewne będziesz zaskoczony, jak szybko miedź zacznie z powrotem lśnić.

5. Zachowuje świeżość jedzenia

Masz w lodówce jakeś warzywa, co do których wiesz, że nie dasz rady ich zjeść, zanim się zepsują? Zamocz je w wodzie z ogórków, a wytrzymają tydzień dłużej. Poza tym będą doskonale smakować!

Na zdjęciu widać słoik kiszonych ogórków

6. Łagodzi zgagę

Niektórzy uważają, że łyżka miodu zmieszana z odrobiną wody z ogórków może przynieść ulgę przy zgadze.

7. Zabija chwasty

Popryskanie chwastów wodą z ogórków to prosty sposób na oczyszczenie ogrodu czy skalniaka. Po prostu rozpyl nieco marynaty nad niepożądanymi chwastami, a te wkrótce znikną.

Na zdjęciu widać słoik kiszonych ogórków

8. Koi poparzoną słońcem skórę

Jeśli Twoja skóra cierpi po dniu spędzonym na słońcu, zanurz waciki w wodzie po ogórkach, a następnie wetrzyj roztwór w poparzone miejsca i gotowe. Oto masz swój własny naturalny balsam po opalaniu.

9. Usuwa nieświeży oddech

Ocet od dawna używany był do usuwania nieprzyjemnych zapachów, a to ze względu na swoje bakteriobójcze właściwości. Nieprzyjemny oddech jest czasem powodowany bakteriami zalegającymi w jamie ustnej. Być może dlatego woda po ogórkach tak dobrze sobie z nim radzi.

Sprawdź, czy codzienne picie przez tydzień dużego łyka marynaty sprawi, że zapach Twojego oddechu ulegnie poprawie.

10. Leczy bolące gardło

Kiedy czujesz, że zaczyna Cię boleć gardło, wypij łyżkę wody z ogórków. Do wielu domowych lekarstw dodaje się octu, a to dlatego, że to efektywna, naturalna alternatywa dla lekarstw na przeziębienie.

Nie miałam pojęcia, że woda po kiszonych ogórkach ma tak wiele niesamowitych zastosowań! Już nigdy nie wyleję jej do zlewu.

Nie wstydź się. Udostępnij ten artykuł wśród swoich znajomych, aby oni również mogli skorzystać z tych świetnych rad!

Comments

Loading...